Napsali o nás

Ing. arch. MgA. Ondřej Kamenický

Děkujeme Všem kdo o nás napsali... a Vám za pozornost.

rozhovor v RedBull LIVIN´

Rekonstrukci jsem si vymýšlel jako světlý otevřený prostor – předsíň, obývák, kuchyň, chodba k balkonu jsou „fluentní“ prostor. Nu a pak přišly děti a najednou je v tom krásném světlém prostoru potřeba mít místo na věci pro další dva lidi. Ale to přináší život :)
Nejvíc věcí u tebe doma jsi pořídil… a proč?
Je to hlavně kombinace bazarových úlovků a mého původního nábytku se zakázkovou truhlařinou (knihovna, vestavěné skříně, postele). Ani nejmenovanému švédsko-čínskému nábytku jsme se úplně nevyhnuli… :)
přečíst online

rozhovor o designu vířivek OKA v RED magazine

Unikátní vířivky Hanscraft: Uvědoměle při návrhu designu i výrobě

 

... Zabýval jsem se tvary, které dělají modernitu. Poprvé jsem netvořil pro jedince, se kterým komunikuji, ale pro širokou veřejnost. Snažil jsem se tedy definovat vlastní designové tvarosloví, které ale samozřejmě vychází i z architektury a záměrně není imunní vůči určité módnosti. Druhá neznámá byla všechna zákoutí výrobního procesu. Samozřejmě prozkoumáváte materiály, které vůbec umožňují vytvarovat tak složitý tvar, rozhlížíte se, co vypadá dobře a co zase levně. Jako architekt jsem nabyl dojmu, že spousta vířivých van vypadá jako z Matrixu jako by do současné moderny vůbec nepatřily. Všechny ty bio tvary, které prožívaly svou slávu v devadesátých letech. Mým cílem bylo vytvořit současnou vířivku, kterou bych se nestyděl zasadit do jakéhokoliv interiéru...

 

přečíst online

 

web pražských památkářů

"Polská 32, č.p. 1352, k.ú. Vinohrady, Praha 2

 

Úspěchy z hlediska památkové péče:
... Bylo navrženo barevné řešení, které vycházelo ze sond na původní barevnost a odpovídalo dobovému architektonickému řešení barevnosti fasád. Provedené práce přispěly k obnovení autentického dobového vzhledu domu a napomohly k estetickému zhodnocení nejen daného objektu, ale i uličního interiéru."

přečíst online

můj článek v Tepelné ochraně budov

článek o genezi našeho projektu rekonstrukce skoro-rondo-kubistického RD na skoro-pasivní stavbu, o úskalích zateplování historických objektů, o morální hodnotě domu, o uhlíkové stopě, o kráse prvorepublikových staveb

venkovské stavby 2012

ač ještě nedokončený, už se rodinný dům vlachovo březí objevil ve sborníku venkovských staveb Spolku pro obnovu venkova "Tvář venkova - Venkovské stavby 2012" v lichotivé společnosti inspirativních staveb.

 

více na stránkách Spolku pro obnovu venkova:

přečíst online

domaDnes u nás

magazín MF o bydlení návštěvou v našem bydle :)

přednáška na FA STU v bratislavě

přednáška z architektonické praxe na fakultě architektury v bratislavě byla příjemným zpestřením prvního opravdu letního dne. pro studenty snad, pro mě určitě :)

přečíst online

zpravodaj hradištko

stránka o RD Hradištko a RD Pikovice v místním zpravodaji. ten stojí za přečtení, i díky postřehům čerstvého místního obyvatele arch. Davida Krause. paní redaktorce patří dík za snahu přiblížit vkus nových občanů starousedlíkům i náhodným kolemjdoucím.

přečíst online

rozhovor pro Domov

Předvánoční rozhovor pro časopis Domov, o scénografii, interierovém designu, trendech, rodinných i "divných" vilách :)

vila na Praze 5 na výstavě Slavné pražské vily

K vidění zde, tady, a nebo na výstavě :)

přečíst online

Hradištko v DomaDnes

Textově stručný dle hesla "Less is moře", ale (foto)graficky pěkně doprovázený článek o "dřevokonstruktivistickém" RD

Líbeznice tiskem i v tľači

Článok o RD Líbeznice vo slovenskom magazíne I/E (Interier/Exterier)

přečíst online

pro DomaDnes podruhé

Po několika poznámkách k designu kuchyní něco mouder k průměrnému českému obýváku a co s takovou diagnózou počíti. Úvodní ideová skica.

Líbeznice v časopise Domov

Dům s citlivou geometrií

Vzájemná symbióza dvou obdélníků a jednoho čtverce, přímé linie, pravé a ostré úhly

– to jsou prvky, charakterizující netradičně řešený rodinný dům, ukrývající se v zástavbě jedné ze středočeských obcí, ležících v těsném sousedství hlavního města Prahy.

přečíst online

několikero konstatování pro Můj dům

Kamenický: Design se vrací k funkcionalistickému pojetí

Na úterním vyhlášení tradiční prestižní čtenářské ankety časopisu Můj dům získala od poroty nejvíce hlasů v kategorii Individuální domy stavba, jejímž autorem je Ing. arch. Ondřej Kamenický. "Podobná profesní ´klání´ jsou více než potřeba k pozvednutí zatuchlých poměrů místního stavebního mainstreamu bez ambicí. Ocenění si tedy vážím," uvedl pro Můj dům Kamenický.

přečíst online

Hradištko na Archiwebu

Domek stojí na rozhraní chatové osady, konce vesnice Hradištko a lesa, táhnoucího se na masiv Medníku. Toto spojení zrodilo pěkně orientovanou parcelu, která, jsa ještě zkulturněna vzrostlými stromy a keři, tvořila krásný vstupní materiál. Proto jsem od počátku postupoval s pietou k původní výsadbě a snažil se ji stavbou nenarušit, naopak vtáhnout do interiéru. Krom toho se poloha domku snaží artikulovat hranici mezi lesem

a zahradou, mezi utilitárním a estetickým, mezi chladem a sluncem.

přečíst online

Hradištko na idnes.cz

Zvenčí dům ladí s lesem na zahradě, uvnitř se skrývá minimalistický ráj

přečíst online

...ba i v časopise Marketing

ing. arch. Radomíra Sedláková CSc.: Muzeum plné třpytu, světla a přívětivosti

Respektovaná historička a neúnavná popularizátorka architektury o expozici v Muzeu skla a bižuterie